Nazywanie emocji negatywnymi pokazuje, że nie rozumiesz ich

Spójrz na swoje ciało w lustrze.

Czy ludzkie ciało nie jest cudem ewolucji? Czy widzisz coś obcego? Chyba nie. Wydaje się to niezbędne. To, czego nasz gatunek nie potrzebował, ewoluowało. To, co zostało, jest niezbędne. Zabierając cokolwiek z ludzkiego ciała, a nasi przodkowie mogli nie przeżyć i być może nie urodziliście . Nasi przodkowie rywalizowali z podobnymi gatunkami o te same zasoby, więc nasza szczególna anatomia jest prawdopodobnie najlepiej dostosowana do jej celu niż cokolwiek innego.

Czy nazwałbyś jakąkolwiek część swojego ciała negatywną lub złą?

Jeśli ktoś zasugeruje że twoja ręka, ponieważ możesz zacisnąć ją w pięść i uderzyć nią kogoś, jest negatywną częścią ciała, uznałbyś to za głupie. Ręka ma wiele części, wszystkie pomocne. Tylko dlatego, że może zrobić coś, co mogłoby skrzywdzić kogoś, nie czyni jej negatywną ani złą. Nawet gdy ktoś zrani nią kogoś, to również może pomóc, jak w samoobronie lub w sporcie lub sztukach walki.

A co z receptorami bólu? Dlaczego nie nazywamy ich złymi lub negatywnymi, ponieważ sprawiają, że czujemy ból. Chociaż nie lubimy odczuwać bólu, wiemy, że uczy nas chronić się przed oparzeniami, skaleczeniami i tak dalej.

Możesz wykazać inne części ciała – włosy, paznokcie, paznokcie u nóg, wyrostek robaczkowy, migdałki, zęby mądrości itp. – wszystko to pomogło przetrwać naszym przodkom, umożliwiając nam narodziny. Nazywanie każdego z nich negatywnym lub złym świadczy tylko o nieznajomości ich funkcji.

 

Na temat emocji czytaj na stronie – http://zaburzeniaemocjonalne.pl/

 

Nasi przodkowie ewoluowali również w zachowaniu, nie tylko w anatomii, co oznacza, że ​​rozwinęli motywacje, co oznacza, że ​​rozwinęli emocje, w tym wszystkie emocje, które masz. Twój system emocjonalny jest tak samo skuteczny jak anatomia, a każda emocja była i jest niezbędna do przetrwania.

Nazywanie złości, wściekłości, nienawiści lub jakichkolwiek innych emocji złymi lub negatywnymi jest jak wywołanie negatywnej lub złej formuły dla dłoni lub receptorów bólu.

Można argumentować, że nasze środowisko zmieniło się od czasu, gdy te emocje ewoluowały. Emocje, które pomogły przodkom sto tysięcy lat temu, mogą przynieść odwrotny skutek w dzisiejszym środowisku. Podczas gdy po pierwsze można twierdzić, że jeśli ten argument sugeruje, że coś jest złe lub negatywne, byłoby to środowisko, które stworzyliśmy dla siebie dzisiaj, a nie emocje, które umożliwiły nam zaludnienie planety. Jakie inne gatunki odniosły taki sukces?

 

3 sposoby na lepsze zrozumienie swoich emocji – http://www.aszkolenia.pl/1533/3-sposoby-na-lepsze-zrozumienie-swoich-emocji.html

 

Ale nie potrzebujemy tego argumentu. Należy wskazać coś bardziej użytecznego. Jeśli zgadzasz się, że dłoń, mimo że możesz zrobić pięść i skrzywdzić nią kogoś, ma pomocne funkcje, a więc nie jest zła lub negatywna, możesz zauważyć, że każda emocja odziedziczona po przodkach ma pomocne funkcje i tak jest, a więc nie są złe lub negatywne.

Jeśli nie widzisz wartości emocji, które posiadasz, sugeruje się, że nie rozumiesz jej wystarczająco i że twoja ignorancja powoduje, że zaprzeczasz i unikasz istotnych części siebie. Pomyśl o ludziach zaprzeczających i o tym, jak to zaprzeczenie, zniekształca ich życie. Jak ktoś, kto zaprzecza istnieniu czegoś, czego nie lubi, utrwalasz to, czego nie lubisz, zamiast robić z tym coś na swoją korzyść. Tworząc poczucie winy, wstydu i związanych z tym emocji, gdzie prawdopodobnie nie było żadnych, których prawdopodobnie nie lubisz.

Pamiętaj o swoim zdrowiu – https://www.porady123.pl/zdrowie

 

Jeśli zamiast nazywać je negatywnymi lub złymi nauczysz się je rozumieć, możesz je wykorzystać do poprawy swojego życia.

 

Jak poprawić swoją pamięć i zwiększyć moc mózgu – http://www.poradniki24h.pl/4490/jak-poprawic-swoja-pamiec-i-zwiekszyc-moc-mozgu/ powinieneś skorzystać z kilku wskazówek. Pierwsze efekty zauważysz bardzo szybko.

 

admin
Author: admin

3 thoughts on “Nazywanie emocji negatywnymi pokazuje, że nie rozumiesz ich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *