Garaż blaszany – co warto wiedzieć?
Jedną z najważniejszych kwestii, którą należy rozważyć przed kupnem garażu jest wybór materiału. Współcześnie producenci oferują garaże wykonane z blachy, drewna oraz garaże murowane. Wszystkie z nich posiadają określone zalety, ale jedynie garaż blaszany może zagwarantować zarówno wysokie walory użytkowe, jak i niską ceną.
Nowoczesne garaże
W pierwszej kolejności należy podkreślić, że nowoczesne garaże z blachy nie mają wiele wspólnego z nieestetycznymi i niewytrzymałymi konstrukcjami z blachy oferowanymi na przełomie XX i XXI w. Współczesny garaże dzięki wzmocnionej konstrukcji oraz odpowiedniemu montażowi na powierzchni mogą służyć długie lata.
Również ze względu na walory estetyczne mamy do czynienia z nową klasą produktów. Oferowane przez producentów garaże blaszane mogą być wykonane z blachy i nitów w dowolnej kolorystyce, czy też charakteryzować się wybranym przez klienta kształtem. Można również wybrać sposób otwierania drzwi, a nawet zamontować okna!
Garaż blaszany – najważniejsze walory użytkowe
Decydując się na garaż blaszany zyskujemy tanią konstrukcją, która może być zamontowana w przeciągu jednego dnia. W przeciwieństwie do modeli wykonanych z drewna, czy też murowanych garaże blaszane często sprzedawane są jako gotowce. W takiej sytuacji wystarczy jedynie zamontować konstrukcję na podłożu. Co jeszcze?
Ponadto w razie konieczności właściciel garażu może go natychmiastowo rozmontować oraz przenieść w inne, dowolnie wybrane miejsce. Oznacza to, że tego typu modele charakteryzują się wyjątkową mobilnością. Przeniesienie garażu blaszanego ze względu na lekkość materiału sposób montażu nie generuje dużych kosztów.
Czytaj – Opakowania kartonowe – zróżnicowane propozycje producentów
Garaże z blachy – różne sposoby wykorzystania
Warto zwrócić uwagę, że garaże wykonane z blachy mogą mieć bardzo różne zastosowanie. Oczywiście najpopularniejszym sposobem wykorzystania garażu blaszanego jest użycie go jako miejsce przechowywania samochodu czy też rowerów.
Warto podkreślić, że istnieją również garaże blaszane dostosowane do ilości pojazdów. Przykładem jest garaż dwustanowiskowy, na którego wzmocnieniach zamontować można m.in odpowiednie uchwyty, które posłużą do podwieszania rowerów.
Ponadto garaż może służyć jako świątynia majsterkowicza. Odpowiednio zabezpieczony garaż będzie doskonale chronił znajdujące się w nim sprzęty przed wilgocią. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie garażu blaszanego jako dodatkowy magazyn.
Blacha – czym posiada wady?
Oczywiście każdy materiał posiada wada. W przypadku garaży blaszanych należy uwzględnić, że ekstremalne warunki pogodowe mogą doprowadzić do jego zniszczenia.
Nie jest tak wytrzymały jak konstrukcje murowane. Warto jednak mieć na uwadze, że współczesne garaże są dodatkowo wzmacniane, więc ryzyko ich uszkodzenia jest minimalne.
Innym problem w przypadku garażu może być wysoka temperatura. Blaszana konstrukcja, która nie będzie odpowiednio zabezpieczona przez promieniami słonecznymi ulega szybkiemu nagrzaniu.